Acest eveniment a avut loc in data de 29 Apr 2012.
Vezi alte evenimente cu , , , , .

În perioada 22–29 aprilie 2012 la Sfântu Gheorghe se sărbătoresc Zilele oraşului Sfântu Gheorghe 2012. Printre artiştii care a confirmat prezenţa la Sfântu Gheorghe se regăsesc: Omega, Cry Free (cover Deep Purple), Holdviola, Boban & Marko Markovic Orchestra, Hernádi Judit, Kulka János, Udvaros Dorottya, Taxi, Hooligans, Republic şi multe altele.

Program Zilele Sfantu Gheorghe 2012

Vineri – 27 aprilie 2012

Vineri – 27 aprilie 2012

12:45 – Concert: Fanfara „Kováts András” (Reci) / Scena B
14:00 – Cvintetul de suflători al Liceului de Artă „Plugor Sándor” / Scena B
14:30 – Trupele „Százlábú” şi „Százlábacskák” / Scena B
15:00 – Concert: Orbán Ferenc şi „Mozsikácska” / Scena din Grădina Artelor
15:30 – Deschiderea cortului şi recital muzical Trupa Ecou / Cortul de Tineret
15:45 – Vitus Kinga şi trupa Demonstraţie Mini Zumba / Scena B
16:00 – Concert: Knock Out (RO)
16:30 – Concert: Session Jazz Band (Sfântu Gheorghe) / Cortul de Tineret
17:30 – Concert: Katapult (RO) / Scena B
18:00 – Concert: Trupa Gringo Sztár şi Geszti Péter (HU) / Scena A
18:00 – St. George Quintet (Sfântu Gheorghe) / Cortul de Tineret
19:00 – Concert: Szabó Előd (X-Faktor 2010, Ungaria) şi Titán / Cortul de Tineret
19:30 – Szőke Nikoletta Quartet (Budapesta) / Scena din Grădina Artelor
20:30 – Concert: Irigy Hónaljmirigy (HU) / Scena A
20:30 – Concert: Ecou / Cortul de Tineret
21:00 – Concert: Vad Fruttik (HU) / Scena B
21:00 – Free Connection (Sfântu Gheorghe)
21:30 – Concert: Trupa Schoolastic / Cortul de Tineret
22:00 – Karaoke Party / Cortul de Tineret
22:30 – Jazz-blues jam session / Di Stefano Bar
23:00 – Concert: Hooligans (HU) / Scena A
23:00 – Spumă Party / Energy Play Club
23:00 – Concert: Science Function Sound System (Cluj)
23:15 – Concert: Role / Scena B
23:50 – Concert: Etajul 4 / Scena B

Sâmbătă – 28 aprile 2012

Sâmbătă – 28 aprile 2012

10:00 – Întâlnirea Congregaţiilor Evanghelice din Ţara Bârsei / Biserica Evanghelică
11:15 – Concert: Corul pensionarilor „Őszirózsa” / Scena B
11:30 – Muzică lăutărească — Koós Éva, Buta Árpád, Diós Brigitta – însoţiţi de Benedek Károly şi orchestra sa populară / în faţa Restaurantului Park
11:45 – Ansamblul Tradițional Popular „Őrkő” / Scena B
12:45 – Concert: Antal Tibor şi formaţia sa Muzică folclorică / Scena B
13:30 – Concert: Formaţia Szivárvány şi Krizbai Teca (HU) / Scena B
15:00 – Concert: Exit Blues Band (Sfântu Gheorghe) / Scena din Grădina Artelor
15:40 – Concert: László Attila  / Scena B
16:00 – Concert: Cry Free – Deep Purple’s Favourite Tribute (HU) / Scena A
16:30 – Concert: Formaţia „Séta a kacsámmal” / Scena din Grădina Artelor
16:45 – Concert: Geri Gábor şi Betli Duo (HU) / Scena B
18:00 – Concert: Rareş Totu Blues Trio (Bucureşti) / Scena din Grădina Artelor
18:30 – Concert: Celest (RO) / Scena B
19:00 – Concert: Taxi (RO) / Scena A
19:30 – Concert: Borsodi Blue Trio (Békéscsaba, HU)
20:00 – Concert: Formaţia Maszkura és a Tücsökraj (HU) / Scena B
21:00 – Concert: Republic (HU) / Scena A
21:00 – Concert: Blúz Bend (Sfântu Gheorghe)
21:00 – Concert: Acoustic Trio (Sfântu Gheorghe) / Cortul de Tineret
21:30 – Concert: Firkin (HU) / Scena B
22:00 – Concert: F. A. N. (Braşov)
22:30 – Jazz-blues jam session / str. Gödri Ferenc nr. 16
23:00 – Concert: Boban and Marko Marković Orchestra (SB) / Scena A
23:00 – Sax&Tech Party / Energy Play Club
23:00 – Beat Joc – Detalii / Cortul de Tineret
23:45 – Concert: Varga Miklós şi formaţia Időgép (HU) / Scena B
23:50 – Lansare album: Marcian Pertescu & Trenul de noapte / Old Man’s Pub

Duminică – 29 aprilie 2012

Duminică – 29 aprilie 2012

00:30 – DJ party / Cortul de Tineret
01:00 – Concert: Stroke 69 (RO) / Scena A
12:20 – Concert: Formaţia „Mácsafej” / Scena din Grădina Artelor
14:40 – Concert: Formaţia Szekler / Scena din Grădina Artelor
15:30 – Concert: Haydn Dean’s Big Band (RO-IR) / Scena A
15:30 – Concert: Tix-It şi Opra Monica / Scena B
16:00 – Concert: Formaţia „Impro-Víziók 2.2” / Scena din Grădina Artelor
17:00 – Concert: Holdviola (HU) / Scena A
17:00 – Concert: Prog.Organ şi Kátai Judit / Scena B
17:30 – Concert: Jedam / Scena din Grădina Artelor
18:30 – Concert: Crash / Scena B
19:00 – Concert: Iris & Felicia Filip (RO) / Scena A
19:00 – Concert: Fabula Rasa şi Szirtes Edina „Mókus”/ Scena din Grădina Artelor
20:00 – Concert: Waterlily’s Band / Scena B
20:00 – Concert: Crazy Snowman / Cortul de Tineret
20:30 – Concert: Makám (Budapest)
21:00 – Concert: Formaţia Equinox şi tinerele talente / Scena B
21:00 – Concert: Broken Smile / Cortul de Tineret
21:30 – Concert: Omega (HU) / Scena A
22:00 – Retro Party / Cortul de Tineret
23:00 – Concert: Focuri de artificii / Scena A