Acest eveniment a avut loc in data de 20 Oct 2013.
Vezi alte evenimente cu , , .
Vezi alte evenimente la din .

Duminică, 20 octombrie 2013, formaţia Queensryche va concerta la Turbohalle, în Bucureşti. Concertul din Capitală face parte din cadrul turneului de promovare al albumului „Queensryche”.

Programul concertului
19:00 – Open doors
19:30 – 20:00 – C.O.D. / 30 min
20:00 – 20:10 – pauză / 10 min
20:10 – 20:50 – Days Of Confusion / 40 min
20:50 – 21:20 – pauză / 30 min
21:20 – 22:50 – Queensryche / 90 min

Queensryche revine la Bucureşti cu un nou album, intitulat chiar „Queensryche”. Trupa americană are aproape 30 de ani de experienţă pe scena muzicală, iar în prezent este considerată una dintre cele mai importante formaţii ale genului progressive heavy metal din SUA. Discografia americanilor numără 12 albume, cu milioane de exemplare vândute în lumea întregă.

Queensryche şi-a lansat cel mai recent album, „Queensryche”, pe 24 iunie 2013. În Bucureşti, trupa va concerta în formula: Michael Wilton – chitară, backing vocals,Eddie Jackson – bas, backing vocals, Scott Rockenfield – tobe, percuţie, clape, Parker Lundgren – chitară, backing vocals şi Todd La Torre – voce.

Ediţia din Germania a revistei Metal Hammer vorbeşte despre trupa americană într-un articol, precizând: „De-a lungul evoluţiei metalului, au existat doar câteva trupe care au definit un gen. Queensryche este pentru progressive ceea ce a fost Black Sabbath pentru heavy-metal”.

Bilete Queensryche la Turbohalle

Biletele pentru concertul Queensryche de la Bucureşti sunt disponibile online pe www.eventim.ro şi în reţeaua Eventim la următoarele preţuri, în funcţie de perioada de achiziţionare:

Categorie bilete Preţ promoţional* Până pe 07.10 Între 08-19.10 La intrare
Bilet normal 89 lei 98 lei 115 lei 125 lei  cumpără bilete
VIP** 250 lei 250 lei 250 lei - cumpără bilete

*Valabil pentru primele 100 de bilete
**Biletele VIP sunt doar în număr de 20 şi includ: Pass VIP, meet & greet cu formatia, autografe, poze cu formatia, afis concert color

Evenimentul va fi organizat de Promusic Events şi Maximum Rock Magazin (Producator Nelu Brînduşan).